Zoom Uygulaması Nedir? Nasıl Kurulur?

Zoom,görüntülü iletişim ve video konferans uygulamasıdır.

Koronavirüs’ten dolayı okullar Haziran ayına kadar tatil edilmişti. Ve Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK,Haziran ayına kadar öğrencilerin derslerine uzaktan eğitim sistemiyle devam edeceğini açıklamıştı.

Bunun üzerine her okul ayrı ayrı programlar kullanarak bünyelerinde barındırdıkları öğrencilerine uzaktan eğitim imkanı sunuyorlar.

Bu uygulama, iş yerine gitmeden evlerinden çalışan ya da eğitim gören milyonlarca kişiyi internet ortamında bir araya getiriyor.

Şimdide uygulamanın kurulum aşamalarını anlatalım;

Aşama 1

Tarayıcımız üzerinden Zoom uygulamasının sitesine giriyoruz.Ve bizi böyle bir ekran karşılıyor. ‘Üye Olun Ücretsiz‘ butonuna tıklıyoruz.

https://zoom.us/

Aşama 2

Ücretsiz butonuna tıkladıktan sonra bizleri böyle bir alan karşılıyor.Bu alanda bizden doğum tarihimizin girilmesi isteniyor.Rastgele tarihte girebilirsiniz. Doğum tarihimizi Ay-Gün-Yıl olarak giriyoruz ve ‘Devam et‘ butonuna tıklıyoruz.

Aşama 3

Devam et butonuna tıkladıktan sonra bizleri böyle bir alan karşılıyor.Bu alanda kullanmakta olduğumuz mail adresimizi girmemiz isteniyor.Mail adresimizi girdikten sonra ‘Kaydol‘ butonuna tıklıyoruz.

Aşama 4

Mail adresimizi girip kaydol butonuna tıkladıktan sonra bizleri böyle bir alan karşılıyor.Bu alanda üyelik için verdiğimiz mail adresimize girmemizi ve hesabımızı aktif etmemiz isteniyor.

Aşama 5

Daha sonra mail adresimize giriyoruz.Ve gelen kutumuzda böyle bir mailin geldiğini görüyoruz. Burada sadece ‘Activate Account‘ butonun tıklamamız yeterli olacaktır.

Aşama 6

Activate Account butonuna tıkladıktan sonra buraya yönlendiriliyoruz. Hesabıma Git butonuna tıklıyoruz.

Aşama 7

Üyelik işleminde girmiş olduğumuz mail adresini giriyoruz.Şifre onlar belirlemiş oldukları için şifreyi ilk başta siz girmiyorsunuz.Hesabı aktif ettikten sonra profil bölümünüzden değiştirebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir