Volkswagen Scirocco İle Yeni İlgi Çekici Proje!

Üretim hayatına son verilen Volkswagen Scirocco için yeni nesil Golf çizgilerini barındıran tasarım projesi seri üretimi aratmayacak gerçeklikte.

Volkswagen’in geçtiğimiz yıl içerisinde fişini çektiği isimlerin başında Beetle ile birlikte Scirocco geliyor. Kullanıcı alışkanlarının bir sonucu olarak artık eskisi kadar ilgi odağında değerlendirilmeyen sınıfın temsilcilerinden olan Scirocco artık bağımsız tasarımlarda yeni jenerasyonlarına kavuşuyor. Sizlerle geçtiğimiz süreçte de sık sık çalışmalarını paylaştığımız başarılı tasarımcı KleberSilva, Scirocco’yu dijital alanda yeniden diriltmenin iyi bir fikir olacağını düşünmüşe benziyor. Yeni jenerasyon Golf’ün çizgileriyle Volkswagen Scirocco dinamiklerini bir araya getiren çalışmanın gerçeği aratmayacak niteliklerde olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Volkswagen Scirocco projesinden Satır başları

Projede; tampon, ızgara, farlar, kaput ve çamurluklar da dahil olmak üzere tüm Mk8 Golf GTI hatları yer alıyor. Arka tampon da yeni GTI’dan ilham alırken, difüzör sol taraftaki çift egzoz borularını barındırmaya devam ediyor. Stop lambalarındaki ufak değişimlerle birlikte ‘GTS’ logosu da bagajın ortasında dikkat çekiyor. Tasarımcının kullandığı jant tasarımları da birebir şekilde Golf GTI ile aynı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir