Lexus, Lüks Hybrit SUV Satışlarında Rekor Kırdı!

Lexus, lüks hybrit SUV satışlarında önemli bir adımı daha geride bıraktı. Lexus’un, 2005 yılında dünyanın ilk lüks hybrit aracı olan RX 400h ile başlattığı hybrit SUV atağı bugün yeni bir rekorla birlikte 250 bin adedi aşmış durumda.

1998 yılında ilk RX modelini tanıtarak lüks SUV konseptine öncülük yapan Lexus, her nesle yenilikçi teknolojilerini modele adapte etti ve şu anda segmentinin lideri olan hibrit teknolojisinin performansını sürekli olarak geliştirdi. Elektrikli ve benzinli motora sahip Lexus’un hibrit araçları, her geçen gün artan talep ile birlikte daha fazla tercih edilmeye devam ediyor.

Lexus’un 250 bini aşan lüks hibrit SUV satışlarında ise, RX 127 bin 203 adetle önemli bir paya sahip. Lexus bu özel SUV modelinin ürün gamını, yedi koltuklu versiyon olan RX L ile de genişletti ve daha fazla müşteri kitlesine hitap etmeye başladı.

2014 yılında tanıtılan bir diğer SUV modeli olan NX ise, Avrupa’da hybrit SUV satışlarında 101 bin adetle oldukça dikkat çekerken, markanın yeni Crossover modeli olan UX ise en kısa zamanda 22 bini aşan satış rekorları kaydetmeyi başardı. Bu adetlerle birlikte SUV modelleri, Lexus’un ana ürün yüz modelleri olmaya devam ediyor.

Lexus Almayı Düşünüyorsanız Site Üzerinden Aracınızı Kişiselleştirebiliyorsunuz. Nasıl Mı?

https://www.lexus.com.tr/

Öncelikle yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayın. Ve karşınıza böyle bir ekran gelecektir.

Sağ üst köşede ‘Lexus’unu Yarat’ butonuna tıklıyalım.

Ardından bizleri böyle bir ekran karşılayacak;

Ve artık hazırsınız.İstediğiniz Lexus modelini bulup kişiselleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir